Nici Happy lift

 1. Nici Happy Lift to wchłanialne nitki chirurgiczne, które na swojej powierzchni mają drobne haczyki. Nici wchłaniają się samoistnie przez okres około 10 miesięcy.
 2. Zabieg Happy Lift to małoinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na  założeniu do tkanki podskórnej nici Happy Lift.
 3.  Celem zabiegu Happy Lift jest mechaniczne uniesienie tkanek na niciach oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu w tkance podskórnej. Przewlekła stymulacja do produkcji kolagenu wynika z mechanicznej stymulacji fibroblastów przez haczyki oraz ze stymulacji fibroblastów uwalnianym z nici kwasem polimlekowym.
 4. Zabieg Happy Lift jest jednym z wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest zmniejszenie lub opóźnienie zewnętrznych cech starzenia się. Może też służyć do korekty nabytych zniekształceń pochorobowych lub pourazowych.
Happy lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt.

 

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne.

 

Zastosowanie nici Happy Lift jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych sladów.

 

Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu.

Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie wydane przez Ministerstwo Zdrowia i wiele innych instytucji na całym świecie. Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu, wybieranych w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut. Może być przeprowadzony w gabinecie lekarskim lub w gabinecie medycyny estetycznej. Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnych igieł podczas znieczulenia miejscowego. Po zabiegu wymagany jest krótki odpoczynek, po którym pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności. Rewolucyjna metoda Free Floating minimalizuje sinienie, nie pozostawia blizn pooperacyjnych ani obrzęków. Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu, a pełny efekt jest osiągany po 2-3 tygodniach. Powoli i stopniowo nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie, co trwa od 12 do 15 miesięcy. Pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres od 5 do 6 lat. Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Zalecenia przed zabiegiem (takiej jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej)- zmniejszają ryzyko obrzęku zasinień i powikłań:

1.    7 dni przed preparaty Arniki lub z witaminą K

2.    14 dni przed odstawić Aspirynę i inne leki zmniejszające krzepliwość krwi

3.    2 dni przed i 7 po Heviran 2x 800 mg p.o. gdy dodatnie wywiady w kierunku opryszczki

4.    Witamina C i K p.o. u pacjentów z kruchością naczyń

5.    Ograniczenie palenia i picia kawy

6.    Warunek niezbędny – dobry ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego

 

Wskazania do zastosowania nici Happy Lift:

•       Lifting twarzy

•       Podniesienie brwi

•       Lifting policzków

•       Lifting podbródka

•       Poprawa nawilżenia i elastyczności skóry


FIRST LIFT - ODMŁADZANIE I LIFTING Z ZASTOSOWANIEM NICI PDO

Aplikacja nici First Lift jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!

Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie skóry
 • Wzrost lub zmniejszenie objętości
 • Lifting skóry

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

Główne wskazania do zastosowania nici PDO First Lift, to:

Na twarzy:
 • Pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
 • Dolna powieka – worki
 • Policzki
 • Wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • Rowek policzkowo - jarzmowy
 • Fałd podbródkowy
 • Fałd marionetkowy
 • V-lifting
 • Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 • Fałdy skóry na policzku
 • Pomarszczone policzki
Na ciele:
 • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
 • Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
 • Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
 • Otyłość - ramiona, brzuch, żebra
 • Łysienie

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający).

Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą.

Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Rozmieszczenie nici PDO w przypadku korekty zmarszczek policzka.
Umieszczenie nici PDO w okolicy podbródka

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

Porównanie efektów przed i bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia nici PDO w okolicy żuchwy i szyi.

Cennik

NICI LIFTINGUJĄCE

LokalizacjaCena za 1 zabieg
Lifting brwi 2500 zł
Lifting policzków/chomiczków 2000 zł – 3500 zł
Lifting owalu twarzy/podbródek/chomiczki 3000 zł – 4000 zł

NICI REWITALIZUJĄCE

LokalizacjaCena za 1 zabieg
Rewitalizacja szyi pierwsze 10 nici / 100 zł za nić
Rewitalizacja powieki dolnej za 11- stą nić i każdą kolejną 60 zł
Rewitalizacja dłoni
Rewitalizacja dekoltu
Rewitalizacja brzucha